Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dyski serwerowe

( ilość produktów: 753 )

Dysk serwerowy to jedna z najważniejszych części serwera – od niego zależy, ile danych pomieści urządzenie, a także z jaką prędkością będą one zapisywane i odczytywane. Niektóre z nośników obsługują także funkcje dodatkowe, takie jak zaawansowane zabezpieczenia przechowywanych danych. Na skuteczność działania dysków wpływają nie tylko parametry techniczne, lecz także jakość wykonania. Z tego względu, najlepiej wybierać urządzenia od renomowanych producentów.

W naszym sklepie dostępne są oryginalne dyski do serwera Lenovo, Dell, HP i Fujitsu. Każdy z nich opisany jest następującymi parametrami:

  • pojemność dysku – dobierana w zależności od rodzaju i ilości przechowywanych danych;
  • pamięć podręczna – umożliwia ona szybki dostęp do danych;
  • prędkość obrotowa – jej wysokie wartości gwarantują szybkie przetwarzanie danych;
  • interfejs – od niego zależy kompatybilność dysku z posiadaną płytą główną.

Oferujemy dyski w różnych przedziałach cenowych, zatem odpowiednie urządzenia dla siebie znajdą zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Nasz zespół chętnie doradzi Ci, jaki nośnik wybrać, aby zapewnić sprawne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa Twojemu sprzętowi komputerowemu.

Dyski SATA i dyski SAS – co kryje się pod tymi pojęciami?

Dyski SATA, których nazwa pochodzi od angielskiego Serial Advanced Technology Attachment, przez wiele lat były podstawowym rodzajem pamięci wewnętrznej, stosowanym w praktycznie wszystkich urządzeniach. Dyski serwerowe SATA to niedrogie nośniki magnetyczne o umiarkowanej prędkości zapisu i odczytu danych. Wykorzystuje się je w komputerach stacjonarnych, laptopach i konsolach do gier wideo. Są one dostępne w mniejszych pojemnościach, dlatego stanowią dobry wybór dla użytkowników, którym zależy na szybkim urządzeniu do transmisji i przechowywania niedużej ilości danych.

Obecnie w profesjonalnych serwerowniach i stacjach roboczych coraz częściej dyski SATA zastępowane są przez dyski SAS czyli Serial Attached SCSI. Do zalet dysków serwerowych SAS należy bardzo duża wydajność, integralność i niezawodność. Cechują się również długą żywotnością (co najmniej kilka lat) oraz wysoką skutecznością pracy przy dużych obciążeniach. Stwarzają duże możliwości odzyskiwania danych, a także są mało awaryjne.

W naszej ofercie znajdziesz oba rodzaje urządzeń. Posiadamy w sprzedaży dyski SATA oraz dyski SAS takich producentów jak Lenovo, HP czy Dell.

Cechy wspólne dysków SATA i dysków SAS

Za cechę wspólną dysków SATA oraz dysków SAS można uznać fakt, że obydwa rodzaje urządzeń dostępne są w technologiach SSD (dyski półprzewodnikowe) oraz HDD (dyski magnetyczne). Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom z perspektywy jednej z najważniejszych cech dysków serwerowych – wydajności. Dyski SATA HDD cechują się stosunkowo niską wydajnością. Pod tym względem lepiej wypadają dyski SATA SSD. Jeszcze lepsze wyniki osiągają nowsze dyski SAS HDD oraz SAS SSD. Z tego względu to właśnie one coraz chętniej wykorzystywane są w profesjonalnych serwerowniach.

Czym różnią się dyski serwerowe SATA od dysków SAS?

Podstawową różnicą w działaniu dysków SAS i dysków SATA jest fakt, iż pierwsze potrafią jednocześnie wysyłać i odbierać dane, drugie zaś przeprowadzają te procesy naprzemiennie. W efekcie dyski SAS mogą być nawet dwa razy szybsze niż urządzenia SATA. Kolejną przewagą macierzy SAS jest ich trwałość i niezawodność. Również pod względem poziomu wibracji wypadają one lepiej niż dyski SATA. Nie bez znaczenia jest także fakt, że dyski SAS pobierają mniej prądu niż urządzenia konkurencyjne.

Doradztwo w rozbudowie serwera

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na udzielanie doradztwa w zakresie rozbudowy serwerów. Możesz zwiększyć wydajność Twojej maszyny bez konieczności migracji. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie dyski i inne podzespoły, które pozwolą na zwiększenie pojemności i szybkości serwera. Rozbudowa maszyny sprawi, że unikniesz obciążeń sprzętu i przygotujesz go do najbardziej wymagających zadań. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, aby stworzyć szybki i niezawodny serwer.

pixel