Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Podzespoły do komputerów Apple

( ilość produktów: 151 )

W naszej ofercie znajdują się oryginalne podzespoły do komputerów Apple. Zakupisz u nas zarówno nowe produkty, jak i urządzenia używane, które zostały fabrycznie odnowione przez producenta. Wszystkie objęte są gwarancją, a przy każdym zakupie wystawiamy faktury VAT. Zapewniamy szybką dostawę oraz możliwość zwrotu niesatysfakcjonującego produktu w ciągu 14 dni.

Podzespoły Apple są bardzo wydajne, niezawodne i mają wiele opcji konfiguracji. Mogą posłużyć do naprawy komputera lub usprawnienia jego działania poprzez wymianę części na mocniejsze. Urządzenia można wyposażyć w nową pamięć RAM, kartę graficzną czy płytę główną.

Jak wybrać pamięć RAM do komputera Apple?

Pamięć operacyjna RAM to jeden z podstawowych podzespołów komputera Apple. Przechowywane są w niej aktualne instrukcje, dlatego jest ona odpowiedzialna za sprawną i stabilną pracę aplikacji. Im więcej pamięci, tym szybciej działa dany komputer. Jej wielkość należy dostosować do tego, w jakim celu używamy urządzenia:

  • pamięć RAM od 4GB do 8GB nadaje się do prostych zastosowań, takich jak podstawowa praca biurowa, oglądanie filmów, codzienne przeglądanie internetu;
  • pamięć RAM od 16GB do 64GB jest zalecana dla graczy, montażystów filmowych czy twórców animacji. Profesjonaliści powinni zadbać również o dobór odpowiedniej częstotliwości pamięci.

Należy również pamiętać, że do komputerów stacjonarnych przeznaczony jest inny rodzaj pamięci RAM niż do laptopów. Wobec tego, warto skonsultować każdy zakup ze specjalistą. Natomiast samodzielne ulepszenie komputera Apple jest proste – montaż kości pamięci w urządzeniach tej marki jest nieskomplikowany (nie ma konieczności oddawania komputera do serwisu). Ponadto wymiana pamięci nie ma wpływu na gwarancję sprzętu.

pixel