Czy warto kupić używanego iMaca?
Wątpliwości klientów przed zakupem używanego iMaca są w pełni zrozumiałe. Nowe odpowiedniki urządzeń Apple’a słyną z wysokich cen, lecz użytkownicy obawiają się, że tańszy sprzęt „z drugiej ręki” szybko zacznie ich zawodzić. Tymczasem wystarczy podstawowa wiedza o komputerach i odrobina ostrożności, aby dokonać bardzo opłacalnego zakupu. W poniższym wpisie wyjaśniamy, dlaczego warto zaufać sprzedawcom używanych komputerów.
Jakość i wydajność używanego iMaca
Używany iMac jest w stanie posłużyć swojemu właścicielowi przez długi czas. Sprzęt Apple’a wyróżnia się na rynku ze względu na bezawaryjność, trwałość i wysoką jakość wykonania. Z tego względu niełatwo spowodować jego uszkodzenia nawet podczas intensywnej eksploatacji. Dzięki temu, na rynku wtórnym bez problemu znajdziesz urządzenia pozbawione śladów użytkowania. Między innymi na stronie naszego sklepu dostępne są używane i powystawowe komputery iMac o przekątnej 21,5, 24 lub 27 cala, których stan techniczny nie odbiega od właściwości egzemplarzy prosto z salonu. Ponadto pomagamy naszym klientom w rozbudowie pamięci RAM lub wymianie dysków twardych na szybsze i pojemniejsze. W rezultacie zyskujesz sprzęt o lepszych parametrach, a wciąż na tym oszczędzasz, ponieważ koszty zakupu używanego komputera i jego rozbudowy są niższe niż ceny nowych iMaców.
Co więcej, komputery Apple'a „z drugiej ręki" świetnie trzymają swoją wartość. Możesz kupić używanego iMaca, a po dwóch latach sprzedać go zaledwie o kilkaset złotych taniej, co w przypadku pecetów jest niemożliwe. Dzieje się tak za sprawą tego, że system macOS jest niezawodny, a konfiguracja urządzeń (płyta główna, procesor, pamięć RAM, dyski) została dobrane przez inżynierów w taki sposób, że sprzęt działa optymalnie zarówno z małym poborem prądu, jak i pod dużym obciążeniem przez długi czas (nawet kilkadziesiąt godzin).
Którego spośród używanych iMaców warto kupić?
Jeśli szukałeś już informacji na temat zakupu używanych iMaców, z pewnością natknąłeś się na wskazówkę, że nie każdy model „z drugiej ręki” jest warty zakupu. Lepiej zrezygnować ze starszych komputerów, które posiadają procesor Intel Core i3. Eksperci zalecają poszukiwanie egzemplarzy z procesorami Intel i5 oraz i7... Pamiętaj też o tym, aby podczas zakupu sprawdzić, czy dany model nie posiada wady fabrycznej, na przykład łuszczącej się powłoki antyrefleksyjnej na matrycy. Narazi Cię to na wysokie koszty naprawy, a przecież decydujesz się na używany sprzęt po to, aby zaoszczędzić i uniknąć zbędnych wydatków.
Odradzamy także komputery z FusionDrive, czyli połączeniem (hybrydą) dysków SSD i HDD. Przy dużej liczbie projektów lub plików algorytm potrafi przydzielić programy na dysk HDD zamiast na szybszy dysk SSD, co znacznie spowalnia działanie iMaca. Wpływa to niekorzystnie na komfort pracy. Jednak dyski SSD i HDD mogą znajdować się w komputerze także jako osobne dyski, które nie zostały scalone w FusionDrive. Wówczas ich obecność nie działa na niekorzyść systemu – urządzenia działają efektywnie i bez spowolnień.