Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy warto inwestować w poleasingowy sprzęt Apple?

2022-05-19
Czy warto inwestować w poleasingowy sprzęt Apple?

Urządzenia marki Apple to sprzęt wysokiej klasy, popularny nie tylko wśród użytkowników prywatnych, ale i firm. Przedsiębiorcy inwestują w nowe, bogato wyposażone komputery oraz najnowsze iPhony korzystając z opcji leasingu. Następnie używane firmowe urządzenia Apple bardzo często trafiają ponownie do sprzedaży na rynku wtórnym. Sprawdzamy, czy warto inwestować w poleasingowe iPhony oraz komputery Apple. 

Sprzęt poleasingowy czyli jaki? 

Urządzenia poleasingowe to kategoria obejmująca sprzęty użytkowane wcześniej przez firmy, spłacające je na zasadzie leasingu. Bardzo często przedsiębiorcy inwestują w najwyższej jakości smartfony i komputery, posiadające bogate wyposażenie. Ponieważ komputery stanowią wyposażenie firmowe, wykorzystywane są zazwyczaj wyłącznie w warunkach biurowych. Dlatego poleasingowe komputery iMac, Mac Mini oraz MacBook trafiające na rynek wtórny bardzo często są w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Również iPhony stanowiące pierwotnie wyposażenie biur doskonale nadają się do dalszego użytkowania.  

Należy przy tym podkreślić, że poleasingowe urządzenia Apple dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Czy są one warte zakupu? Jak sprawdzić ich stan techniczny? Z pomocą przychodzą firmy takie jak UltraUpgrade, specjalizujące się w sprzedaży nie tylko nowych, ale i używanych sprzętów marki Apple.

Jak sprawdzić stan techniczny komputera używanego?

Planując zakup poleasingowego komputera Apple, warto skorzystać z oferty renomowanego sprzedawcy. Używane urządzenia biurowe wymagają bowiem dokładnego sprawdzenia oraz przeprowadzenia konfiguracji i aktualizacji systemu. Zamiast samemu borykać się z kontrolą jakości komputera poleasingowego, lepiej powierzyć to w ręce doświadczonego sprzedawcy urządzeń Apple. Będzie on w stanie nie tylko skutecznie sprawdzić stan techniczny komputera, gwarantując jego niezawodność i bezawaryjną pracę, ale również przeprowadzić niezbędne prace serwisowe.

Inwestycja w używany sprzęt Apple jest dobrym pomysłem, pozwalającym na zakup wysokiej jakości urządzeń w bardzo atrakcyjnej cenie. Warunkiem jest jednak nabycie komputera czy smartfona za pośrednictwem renomowanego sprzedawcy, przeprowadzającego rzetelną kontrolę stanu technicznego oferowanych przez siebie urządzeń.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel