Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak długą gwarancję mają komputery od Apple?

2023-01-12
Jak długą gwarancję mają komputery od Apple?

Firma Apple słynie z bardzo przychylnego podejścia do klientów, co przejawia się zwłaszcza wieloletnim wsparciem produktów i oprogramowania. Również w zakresie gwarancji Apple oferuje konsumentom korzystne warunki. Sprawdzamy, jakie prawa przysługują nabywcom nowych komputerów Apple. Wyjaśniamy też wątpliwości odnośnie gwarancji na poleasingowe komputery Apple.

Jak długa jest gwarancja na nowe komputery Apple?

Kupując komputer do pracy biurowej lub do użytku domowego ważne jest, aby mieć pewność co do najwyższej jakości i niezawodności. Zawsze jednak mogą zdarzyć się różnego rodzaju problemy, awarie i usterki. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, jak długą gwarancję ma wybrane urządzenie.

Nowe komputery Apple objęte są roczną gwarancją Apple. W jej ramach możliwe jest skorzystanie z serwisu stacjonarnego lub wysyłkowego. Przez okres 90 dni od daty zakupu obowiązuje również telefoniczne wsparcie techniczne. Oprócz tego, klienci Apple mogą wykupić za dodatkową opłatą pakiet AppleCare, poszerzający zakres serwisu oraz wydłużający czas wsparcia technicznego.

Co obejmuje roczna gwarancja Apple?

Gwarancja na urządzenia Apple obejmuje różnego rodzaju wady materiałowe i jakościowe, które mogą pojawić się podczas normalnego użytkowania sprzętu. Warunkiem jest korzystanie z komputera zgodnie z instrukcjami dołączonymi do produktu. Roczna gwarancja Apple nie obejmuje naturalnego zużywania się części, takich jak na przykład baterie czy powłoki ochronne. Nie uwzględnia również uszkodzeń powstałych z winy użytkownika – zadrapań, wgnieceń czy pęknięć. Sprzętu Apple nie należy poddawać naprawom w nieautoryzowanych punktach, ponieważ w przypadku uszkodzenia grozi to utratą prawa do serwisu gwarancyjnego.

Czy poleasingowe komputery Apple są objęte gwarancją?

Planując zakup komputera Apple, zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego, warto zwrócić uwagę na urządzenia poleasingowe. One również objęte są gwarancją. Nasza firma oferuje używany sprzęt, poddany szczegółowej kontroli, w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Sprzedawane przez UltraUpgrade komputery objęte są roczną gwarancją, którą wydłużyć można do trzech lat wykupując rozszerzony pakiet UltraCARE.

 


Komputery Apple standardowo objęte są roczną gwarancją. Ponadto możliwe jest wykupienie dodatkowego pakietu ochronnego – zarówno w przypadku urządzeń nowych, jak i używanych.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel