Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać między iMac 27 a 21,5?

2021-04-02
Jak wybrać między iMac 27 a 21,5?

Podstawową różnicą między komputerami iMac 27 a 21,5 jest rozmiar monitora i rozdzielczość wyświetlacza. Decydując się na wybór jednego z nich, powinieneś dokładnie zastanowić się, jakiej wielkości ekran oraz jakie parametry obrazu zapewnią Ci pełen komfort korzystania z urządzenia. Poznaj charakterystykę obu wersji iMaca, aby dokonać właściwego zakupu.

Większe możliwości iMaca 27

Ekrany Retina w komputerach iMac 27 posiadają rozdzielczość 5K (5120 x 2880 px) z technologią True Tone. Wyświetlane na nich obrazy są bardzo naturalne, idealnie ostre i bogate w najmniejsze detale. Wielkość monitora pozwala na wygodną edycję zdjęć i grafiki. Ponadto urządzenia mają karty graficzne z serii AMD Radeon Pro 5000 z maksymalnie 16GB pamięci, co sprawia, że są przystosowane do dużych obciążeń procesora graficznego, które pojawiają się m.in. podczas tworzenia gier komputerowych.

W tej wersji iMaca dostępne są także lepsze konfiguracje podzespołów. Komputery zostały wyposażone w szybkie procesory (nawet 10-rdzeniowe) oraz rozbudowaną pamięć operacyjną RAM (do 128GB). Umożliwia to płynną pracę na profesjonalnych aplikacjach do tworzenia muzyki, montowania filmów lub pisania kodu. Komputary Apple iMac 27 posiadają również pamięć masową o imponującej pojemności: od 512GB do 8TB.

Urządzenia przydadzą się nie tylko osobom pracującym twórczo lub programistom, lecz także tym, którzy często biorą udział w wideorozmowach. Użytkownicy sprzętu mogą cieszyć się wyraźnym obrazem z kamery FaceTime HD 1080p, a także harmonijnym dźwiękiem z trzech mikrofonów studyjnej jakości.

Komputer Apple iMac 21,5 – sprzęt do domu lub biura

W starszej wersji komputerów Apple iMac o przekątnej 21,5 cala producent wykorzystał wyświetlacze Retina o rozdzielczości 4K (4096 x 2304 px) i karty graficzne AMD Radeon Pro 500X. Monitory oferują satysfakcjonującą jakość obrazu podczas oglądania filmów, tworzenia prezentacji multimedialnych czy edycji tekstów. 

Komputer Apple iMac 21,5 posiada mniej zaawansowane parametry techniczne od wcześniej opisanego modelu. Przy odpowiedniej konfiguracji również można korzystać na nim z bardziej wymagających programów, choć profesjonalna obróbka grafiki bądź wideo jest bardziej komfortowa na monitorach o większej przekątnej. Natomiast modele z mniej wydajnymi podzespołami bez problemu sprawdzą się jako komputery do użytku domowego, nauki, rozrywki oraz realizacji zadań biurowych.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel