Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki iMac będzie najlepszy do grafiki?

2022-01-18
Jaki iMac będzie najlepszy do grafiki?

Stacjonarne komputery iMac zdobyły uznanie wśród zawodowych grafików. Urządzenia sprawdzają się w roli stacji roboczych za sprawą wydajnych podzespołów, bezawaryjnego systemu operacyjnego macOS oraz innowacyjnego wyświetlacza Retina. Poniżej znajdziesz wskazówki, czym kierować się w wyborze komputera Apple, z którego zamierzasz korzystać podczas tworzenia grafiki. 

Jakie podzespoły powinien mieć iMac do grafiki?

Wybierając komputer iMac do grafiki należy zwrócić uwagę na dwa kluczowe parametry: pojemność pamięci RAM oraz dysku twardego SSD. Pierwsza z nich powinna wynosić minimum 16 GB, a druga – co najmniej 512GB. Kluczowa jest także liczba rdzeni i wątków procesora. W naszym sklepie zamówisz komputery z procesorem Intel i7, które gwarantują szybkie reakcje na dużą liczbę poleceń. Nie warto inwestować w sprzęt, który ma mniej niż 4 rdzenie, ponieważ nie zapewnia on wystarczającej wydajności. Zanim dokonasz zakupu, zwróć także uwagę na to, jaką wartość osiąga taktowanie procesora. W komputerach do tworzenia grafiki powinno ono wynosić przynajmniej 2,7 Hz. 

Ile cali powinien mieć iMac do grafiki?

Obecnie komputery iMac dostępne są w trzech wersjach: z przekątną o długości 27, 24 oraz 21,5 cala. Wszystkie mają wyświetlacze Retina z Technologią True Tone, która dostosowuje barwy ekranu do oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki temu kolory obrazu są naturalne, a oczy użytkownika zyskują ochronę przed niebieskim światłem. Retina to jeden z najlepszych systemów ekranowych na rynku. Nawet na iPhone’ach zapewnia doskonałą jakość i wyrazistość obrazów, na których niemożliwe jest dostrzeżenie pojedynczych pikseli gołym okiem. W komputerach stacjonarnych wyświetlacz daje jeszcze lepsze rezultaty za sprawą zastosowania większej powierzchni roboczej i ulepszonego skalowania, jakie zapewnia wyższa moc obliczeniowa większych urządzeń. Apple iMac 21,5 to wystarczający sprzęt w pracy grafika, choć jeśli dysponujesz dużym budżetem warto od razu zainwestować w model z matrycą o przekątnej 27 cali. Komputer zajmuje równie niewiele miejsca na biurku, a zapewnia większą powierzchnię, na której mieści się kilka obszarów roboczych. Ponadto można wykorzystywać go poza pracą do oglądania filmów. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel