Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki komputer sprawdzi się najlepiej w pracy zdalnej?

2021-03-09
Jaki komputer sprawdzi się najlepiej w pracy zdalnej?

Wybór komputera do pracy zdalnej uzależniony jest od tego, jakie zadania będziesz na nim realizować. Parametry sprzętu należy dobrać do programów, których używasz podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Komputer dla grafika musi być bardziej zaawansowany technologicznie niż laptop dla księgowej czy analityka. Którymi cechami urządzenia kierować się podczas zakupu?

Laptopy do zdalnej pracy biurowej

Dobry laptop do pracy biurowej pozwala na sprawną pracę z programami pakietu Office oraz aplikacjami biurowymi (np. CRM, ERP). Aby sprzęt spełniał ten warunek, powinien mieć następujące parametry techniczne:

  • pamięć operacyjna RAM o pojemności co najmniej 8GB – zapewnia płynną pracę przy wielu jednocześnie uruchomionych aplikacjach;
  • dysk twardy SSD (minimum 256 GB) – umożliwia szybkie transfery i nie nagrzewa się podczas długiej pracy;
  • wielowątkowy procesor – zapobiega zawieszaniu się komputera;
  • matryca o przekątnej powyżej 15.6" z wysokim kontrastem i jasnością – odciąża wzrok i zmniejsza zmęczenie oczu podczas wielogodzinnej pracy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup Macbooka, warto zadbać również o to, aby laptop posiadał wirtualizację Windowsa. Umożliwia ona korzystanie z aplikacji przeznaczonych na inny system operacyjny. W naszym sklepie wirtualizacja Windowsa jest instalowana na urządzeniach Apple'a w pakiecie z systemem operacyjnym macOS – klient może wybrać między dwoma rozwiązaniami: dualboot oraz bootcamp. 

Komputery stworzone do pracy twórczej

Projektanci, filmowcy oraz graficy potrzebują urządzeń o dużej mocy z dyskiem twardym o pojemności 500 GB i więcej. Sprzęt do obróbki filmów czy animacji powinien mieć też bardzo wydajny procesor (co najmniej Intel i5 z czterema rdzeniami), minimum 16 GB pamięci RAM oraz dedykowane karty graficzne.

Do tworzenia wideo i zaawansowanej grafiki świetnie sprawdzają się m.in. komputery iMac. Są to stacje robocze dla profesjonalistów, które zostały wyposażone w matryce o wysokiej rozdzielczości oraz karty graficzne z własną pamięcią RAM. Producent sprzętu wprowadził do monitorów także technologię True Tone – sprawia ona, że barwy na ekranie dostosowują swoją intensywność do otoczenia, a w efekcie wyświetlane obrazy wyglądają bardzo naturalnie.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel