Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Komputerowe plany Apple. Co czeka nas w przyszłości?

2022-12-13
Komputerowe plany Apple. Co czeka nas w przyszłości?

Firma Apple w 2023 roku planuje wypuścić na rynek kilka nowości. Wśród zapowiedzi pojawiają się między innymi nowe wersje komputerów iMac, Mac Pro oraz laptopów MacBook. Głośno komentowany jest debiut układu M3. Przedstawiamy nowości sprzętowe firmy Apple, które pojawić się mają na rynku komputerowym w niedługiej przyszłości. 

Nowe stacjonarne komputery Apple 

Zgodnie z przewidywaniami specjalistów, w 2023 roku na rynku mają pojawić się cztery nowe komputery od Apple. Pierwszym z nich ma być nowy stacjonarny Mac Pro z autorskim procesorem M2. Drugą nowością wśród komputerów Apple ma być kolejna odsłona iMaca, następca iMaca 24 uchodzącego za najwydajniejszy komputer Apple typu All-in-One. Urządzenie ma zostać zaopatrzone w procesor wykonany po raz pierwszy w litografii 3 nm. 

Procesor M3 budzi sporo emocji wśród miłośników firmy Apple. Jak zapowiada producent, chip M3 w podstawowej wersji zapewni wzrost wydajności około 15% w stosunku do poprzedników. Zmniejszeniu ulegnie natomiast jego zużycie mocy – i to nawet o 30%. Dzięki doskonałym osiągom, wprowadzenie procesora M3 może okazać się przełomowe!

Nowości wśród laptopów MacBook

Nowości nie zabraknie również wśród laptopów. W 2023 roku zadebiutuje większy niż poprzednie wersje MacBook Air z ekranem o przekątnej 15 cali. Klientom czekającym na komputery przenośne z serii profesjonalnej już w pierwszym kwartale przyszłego roku zaprezentowane zostaną MacBook Pro o przekątnej ekranu 14 cali oraz MacBook Pro z wyświetlaczem 16 cali. Ich procesory – zgodnie z przeciekami – również mają zostać wykonane w technologii 3 nm.

W niedalekiej przyszłości firma Apple zaskoczy nas nie tylko nowymi komputerami, ale również nowym iPhonem 15 oraz największym w historii iPadem o przekątnej aż 14 cali. W 2023 roku pojawią się na rynku również ulepszone zegarki Apple Watch oraz duże głośniki HomePod.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel