Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MacBook Air czy Pro - który wybrać?

2023-05-16
MacBook Air czy Pro - który wybrać?

W czołówce laptopów cieszących się największym powodzeniem znaleźć można między innymi MacBook Air i MacBook Pro firmy Apple. Który z nich będzie lepszy dla Ciebie? Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przyjrzyjmy się konstrukcji i funkcjom, wydajności i cenie każdego z laptopów.

Konstrukcja i parametry techniczne

MacBook Air to najlżejszy i najcieńszy laptop firmy Apple. Jest wykonany z jednego kawałka aluminium i waży zaledwie 1,35 kg. Jego 13-calowy ekran doskonale nadaje się do pracy, jak również do oglądania filmów czy też edycji zdjęć. Komputer posiada dwa porty USB, gniazdo słuchawkowe oraz czytnik kart SD. Laptop jest standardowo wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128-256 GB pamięci masowej, ale w razie potrzeby można go rozbudować do 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej.

MacBook Pro jest nieco cięższy niż MacBook Air, ale nadal wygląda elegancko i stylowo. Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranu (o przekątnej 13, 15 lub 16 cali) świetnie nadaje się nie tylko do oglądania zdjęć lub filmów, ale również do ich profesjonalnej obróbki. Komputer posiada cztery porty USB, gniazdo słuchawkowe, a także czytnik kart SD. Laptop jest standardowo wyposażony w 8-16 GB pamięci RAM i 256-512 GB pamięci masowej, ale w razie potrzeby można go rozbudować do 32 GB pamięci RAM i aż do 4 TB pamięci masowej.

Wydajność i cena 

MacBook Air, w zależności od modelu, napędzany jest procesorem Intel Core i5, i7 lub autorskim procesorem Apple M1. Doskonale nadaje się do codziennych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych czy przetwarzanie tekstów. Sprawdza się również w czasie wolnym, zapewniając rozrywkę. MacBook Air ma doskonałą żywotność baterii – do 12 godzin – dzięki czemu można na nim pracować cały dzień bez konieczności ładowania. Jego cena zależna jest od dokładnego wyposażenia, jest jednak nieco niższa niż w przypadku modelu Pro.

MacBook Pro jest wyposażony w procesor Intel Core i5, i7, i9 lub Apple M1. Świetnie nadaje się do bardziej intensywnych zadań, takich jak edycja wideo czy gry. Ma też długą żywotność baterii – do 10 godzin – co pozwala zachować produktywność nawet w podróży. Jego dokładna cena zależy od parametrów technicznych i wyposażenia. 

Porady dotyczące uzyskania najlepszej oferty

Jeśli szukasz najlepszej oferty na którykolwiek z laptopów Apple, warto zapoznać się z propozycjami używanych i poleasingowych urządzeń na stronie firmy UltraUpgrade. Są to pełnowartościowe produkty, ze zróżnicowanym wyposażaniem, dzięki czemu z pewnością znajdziesz wśród nich komputer idealny dla Ciebie.

Podsumowując, zarówno Apple MacBook Air jak i MacBook Pro to doskonałe laptopy oferujące świetną wydajność w przystępnej cenie. Jednak w zależności od potrzeb jeden z nich może być lepiej dopasowany niż drugi – dlatego przed dokonaniem zakupu rozważ wszystkie czynniki, a w razie potrzeby skonsultuj się z naszym ekspertem!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel