Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Problem kurzu w iMacach pod matrycą - jak mu zaradzić?

2021-07-01
Problem kurzu w iMacach pod matrycą - jak mu zaradzić?

Zakurzona matryca w iMacu stanowi nie tylko problem estetyczny. To poważna wada tych komputerów, która wynika z tego, że monitory niektórych modeli są nieszczelne. Drobinki zanieczyszczonego powietrza dostają się do wnętrza obudowy i tworzą skupiska brudu. Utrudnia to pracę zwłaszcza grafikom i montażystom video, ponieważ kurz w rogach ekranu jest rozpraszający oraz powoduje kłopoty z prawidłowym odwzorowaniem barw. Jak uporać się z tym problemem?

Problem z wadliwymi matrycami iMaców

Po kilku miesiącach od wprowadzenia iMaców na rynek ich pierwsi użytkownicy zauważyli plamy i smugi, które zaczęły pojawiać się na ekranach urządzeń. Okazało się, że producent niewystarczająco zadbał o kontrolę jakości sprzętu i w sklepach pojawiły się egzemplarze z nieszczelnymi monitorami, które zasysają kurz pod matrycę. Z tego względu koniecznie należy zwrócić uwagę na stan techniczny urządzenia przed jego zakupem. Sprzedawane przez nas używane i powystawowe komputery iMac 21,5 i 27 są pozbawione tej wady. Jeśli Twój sprzęt od Apple’a nie złapie kurzu pod matrycą podczas pierwszych 2-3 lat użytkowania, prawdopodobnie nie jest podatny na to zjawisko (choć nie stanowi to bezwzględnej reguły). 

Czyszczenie zakurzonych matryc iMaców

Gdy kurz pojawi się w Twoim iMacu w trakcie obowiązywania gwarancji, producent wymieni panel LCD na nowy. W innym przypadku musisz sam zadbać o naprawę. Pamiętaj, aby nie zwracać się z tą usterką do przypadkowego serwisu. Sprzęt należy oddać w ręce specjalistów od urządzeń Apple. Do oczyszczania matrycy konieczny jest demontaż skomplikowanej obudowy komputera All-in-One na części przy pomocy odpowiednich narzędzi. Wymaga to fachowej wiedzy i doświadczenia, ponieważ podczas wykonywania tej operacji łatwo nieodwracalnie uszkodzić panel LCD. Ponadto po pozbyciu się kurzu należy prawidłowo złożyć urządzenie, aby w obudowie nie znalazły się jakiekolwiek nieszczelności. Skorzystanie z usług specjalistów sprawia, że ekran wygląda jak nowy, a problem nie będzie już powracać. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel