Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Top 5 przydatnych akcesoriów do komputerów Apple

2022-06-25
Top 5 przydatnych akcesoriów do komputerów Apple

Wygodne korzystanie z komputera na co dzień wymaga posiadania szeregu akcesoriów. Różnego rodzaju dodatkom – takim jak myszka, klawiatura czy zewnętrzny magazyn danych  – poświęca się mało uwagi, a to w dużej mierze od nich zależy komfort pracy na komputerze i bezpieczeństwo przechowywanych na nim plików. Poznaj top 5 najbardziej przydatnych akcesoriów do komputerów Apple!

Apple Magic Mouse

Do najbardziej przydatnych akcesoriów do komputera należy myszka. Jest ona absolutnie niezbędna w przypadku urządzeń stacjonarnych, ale przydaje się także podczas pracy na laptopie. Apple Magic Mouse to bezprzewodowa mysz, która łączy się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki przemyślanej konstrukcji, płynnie przesuwa się po biurku. Czuły obszar sterowania reaguje na gesty, ułatwiając przewijanie dokumentów czy przechodzenie między stronami w przeglądarce internetowej.

Apple Magic Keyboard

Niezbędnym akcesorium do komputera jest także klawiatura. W przypadku urządzeń stacjonarnych konieczne jest dokupienie odrębnej, zewnętrznej klawiatury. W przypadku laptopów natomiast można korzystać z klawiatury wbudowanej w urządzenie lub też zdecydować się na podłączenie zewnętrznej. Bezprzewodowa Apple Magic Keyboard zapewnia dużą wygodę pisania. Jest odpowiednio wyprofilowana, a dzięki łączności Bluetooth można umieścić ją w dowolnie wybranym miejscu.

Magazyn danych Apple

Duże znaczenie dla większości posiadaczy komputerów jest bezpieczeństwo danych przechowywanych na dyskach twardych. Dobrym pomysłem jest dokupienie zewnętrznego magazynu danych Apple AirPort Time Capsule, który pozwala na automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Dzięki niemu możliwe jest odszukanie zagubionych plików lub odzyskanie utraconych danych. Magazyn danych pozwala także na odtworzenie uszkodzonego oprogramowania. 

Apple Magic Trackpad

Do popularnych i przydatnych akcesoriów do komputerów Apple należy także Apple Magic Trackpad. Ten bezprzewodowy gładzik z powodzeniem zastąpić może mysz, pozwalając na wygodne i niezwykle precyzyjne sterowanie komputerem. Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth. Cechuje się stabilnością połączenia i błyskawiczną reakcją na dotyk.

Podstawka pod laptopa

Wygodnym i przydatnym dodatkiem do urządzeń mobilnych jest podstawka pod laptopa. Pozwala ona umieścić wyświetlacz na odpowiednim poziomie. Właściwe usytuowanie monitora względem oczu pracującej osoby podnosi komfort pracy i sprzyja zachowaniu właściwej pozycji ciała. Podstawka pod laptopa pomaga zapobiegać takim dolegliwościom jak bóle szyi i pleców, związane z długotrwałą pracą przed komputerem.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel