Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

iMac idealny do biura - jakie kryteria powinien spełniać?

2022-04-28
iMac idealny do biura - jakie kryteria powinien spełniać?

Komputer to w dzisiejszych czasach podstawowe narzędzie pracy dla wielu osób. Niezależnie od branży, stanowi niezbędny element biura. Potrzebują go zarówno osoby pracujące w biurze, jak i te wykonujące swoje obowiązki zawodowe zdalnie z domu. Komputer, aby zapewniał komfort i odpowiednią efektywność pracy, musi być szybki, wydajny, niezawodny, bezawaryjny i intuicyjny w obsłudze. Na co zwrócić uwagę wybierając komputer do pracy? Który iMac najlepiej sprawdzi się w biurze? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście. 

Na co zwrócić uwagę wybierając komputer do biura?

Planując zakup komputera do pracy, należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry oraz wyposażenie. Urządzenie powinno być dopasowane do zadań, jakie ma spełniać w biurze. Inny komputer sprawdzi się w biurze księgowym, a inny wymagany jest podczas przygotowywania grafiki, obrabiania zdjęć czy montowania filmów. 

Najważniejsze kryteria, które trzeba uwzględnić kupując komputer do biura to:

  • procesor – od niego zależy prędkość przetwarzania procesów w urządzeniu;
  • pamięć podręczna RAM – dla komfortu pracy powinno być to minimum 2 GB;
  • pojemność dysku twardego – najlepiej jak największa, choć można uzupełnić ją o dyski zewnętrzne;
  • wielkość ekranu – ma ona szczególne znaczenie w przypadku opracowywania zdjęć, grafik, filmów;
  • obecność wyposażenia pozwalającego na udział z zdalnych spotkaniach – kamera, głośniki, mikrofon.

Który Apple iMac warto kupić do biura?

Dobrym wyborem w przypadku większości biur są komputery typu all-in-one, ponieważ dzięki kompaktowej budowie zajmują mało miejsca, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. W przypadku firmy Apple wchodzą w grę urządzenia o różnej wielkości ekranu, od 21,5 cali, przez 24 cale, aż po 27 cali w przypadku komputera Apple iMac 27. Przyjrzyjmy się poszczególnym modelom z tej serii. 

Apple iMac 21,5 to dobry wybór dla osób wykorzystujących komputer do podstawowych zastosowań domowych, zarówno pracy zdalnej, nauki, jak i rozrywki. Jednak w przypadku profesjonalnej obróbki zdjęć, edycji filmów o wysokiej rozdzielczości czy podczas tworzenia gier o złożonej grafice, zdecydowanie lepszym wyborem będzie iMac 27. Jak na tym tle wypada natomiast najnowszy iMac 24? 

Nowy model Apple iMac 24 z 2021 roku stanowi kompromis pomiędzy omówionym wyżej rozwiązaniami. Dzięki wysokiej jakości wykonania, dobrym parametrom i bogatemu wyposażeniu, iMac 24 stanowi świetne narzędzie dla osób pracujących zdalnie oraz wartościowe wyposażenie większości biur. Z powodzeniem obsłuży różnego rodzaju edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne. Jednak jego zmniejszony w stosunku do poprzedniego modelu ekran może stanowić pewne ograniczenie dla osób działających w branży fotograficznej, filmowej czy gier komputerowych.

 


Wybór komputera do biura należy uzależnić przede wszystkim od tego, jakie zadania będzie spełniało to urządzenie. Najważniejsze jest bowiem odpowiednie dopasowanie komputera do potrzeb i wymagań użytkownika.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel