Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym się kierować wybierając podzespoły serwerowe?

2021-11-16
Czym się kierować wybierając podzespoły serwerowe?

Nowe podzespoły serwerowe powinny charakteryzować się parametrami, które pozwolą urządzeniu sprostać przewidywanym w jego pracy obciążeniom. Dzięki temu sprzęt zapewnia bezpieczne przechowywanie danych, a system działa szybko, płynnie i bezawaryjnie. Przed zakupem części zamiennych trzeba też oszacować swój budżet i zaplanować wydatki na rozbudowę komputera bądź serwera. Poniżej poznasz wskazówki, które przydadzą Ci się w tym przedsięwzięciu.

Jak dopasować podzespoły serwerowe do urządzenia?

Najlepszym wyborem jest zakup dedykowanych podzespołów serwerowych, czyli takich, które zostały przetestowane pod kątem zgodności ze sprzętem danego producenta. Gwarantuje Ci to pewność, że moduły będą w 100% kompatybilne z Twoim urządzeniem. Ponadto przed rozpoczęciem poszukiwań części zamiennych trzeba ustalić, w jakich sytuacjach komputer lub serwer spowalnia. Pozwala to na określenie, czy przeciążenia wynikają z nadmiernej zajętości dysku twardego, zużycia pasma czy za małej pamięci operacyjnej. Gdy podzielisz się tymi obserwacjami ze specjalistami od upgrade’u, bez problemu doradzą Ci oni, które podzespoły serwerowe trzeba wymienić w Twoim urządzeniu. 

Jeśli będziesz kupować dysk twardy, postaw na nowoczesny model SSD, charakteryzujący się wyższą szybkością zapisu i odczytu od dysków HDD. W wyborze procesora pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na to, czy moduł ma zdolność dostosowania zapotrzebowania energetycznego do bieżących obciążeń. Natomiast płyta główna musi posiadać kształt i wymiary, które będą pasować do obudowy sprzętu. 

W jakim miejscu opłaca się zakupić podzespoły serwerowe?

Podczas zakupu podzespołów serwerowych ważny jest również wybór sprzedawcy, który oferuje korzystne ceny oraz sprowadza części zamienne od sprawdzonych i zaufanych dostawców. Najlepiej skorzystać z usług autoryzowanego partnera producenta Twojego sprzętu. Jeśli masz ograniczony budżet, poszukaj miejsca, w którym znajdziesz używane podzespoły. Takie dyski serwerowe czy procesory są znacznie tańsze, a ich parametry techniczne nie różnią się od nowych odpowiedników. W naszej firmie testujemy ich sprawność i dokonujemy napraw ewentualnych usterek zanim wystawimy przedmiot na aukcję. Z używanych części zamiennych warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy planujesz rozwój Twojej działalności i przewidujesz kolejną rozbudowę sprzętu w przyszłości. Dzięki temu nie będziesz przepłacać za nowe moduły, które wkrótce okażą się za mało wydajne i będą wymagać kolejnej wymiany. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel